Novinky

Vánoční limitovaná edice a nové příchutě od FRUJO, a.s.

Vánoční limitovaná edice a nové příchutě od FRUJO, a.s.Pro letošní Vánoce jsme si pro Vás připravili Vánoční limitovanou edici JABLKO – ROZINKA – SKOŘICE, která obohatí vaše mléčné výrobky o kvalitní a dokonale vyladěnou příchuť. Kromě Limitované Vánoční edice jsme rozšířili sortiment konvenčních produktů o přichuť brusinka a lesní ovoce. Pro aplikace do nápojů jsme připravili příchuť borůvka a lesní plody. Naše produkty nabízíme v praktickém balení, které je ideální pro malé i střední farmáře. Všechny ochucující složky jsou bez chemické konzervace, která do farmářských produktů určitě nepatří.
Celý sortiment a všechny potřebné informace nalezne na našich webových stránkách  www.frujo.cz v sekci FARMAŘSKÉ PRODUKTY. Nově můžete na našich webových stránkách farmářské produkty přímo objednat.

Těšíme se na spolupráci
FRUJO, a.s.

Kvalita a poctivost farmářských produktů - ocenění a certifikáty farmářů

Už vás někdy hlodala myšlenka, zda je ten český česnek opravdu český a ne čínský, jahoda česká a ne polská, med tuzemský a ne posbíraný z různých (okolních) zemí EU? Zajímá vás původ potravin či produktů a jejich kvalita? Řekne-li se regionální farmář či regionální produkt, mělo by to nepochybně znamenat opravdu regionální, tedy tuzemské. Farmáři v naší databázi, kteří jsou držiteli různých ocenění (regionální potravina, Haná produkt aj.) nebo je po nich požadován certifikát (osvědčení) o pravosti či kvalitě produktů a potravin, mají nyní možnost požádat si o doplnění těchto dokumentů do profilu či přímo k dané potravině.

Číst dál...

Spuštění projektu Regionální farmáři

Regionální farmářiFarmářská sezóna je sice téměř u konce, avšak v projektu, který jsem si usmyslil založit, není roční období vůbec podstatné. Regionální farmáři je projekt, jehož hlavním cílem je shromažďovat skutečně poctivé farmáře - chovatele, pěstitele, výrobce regionálních produktů (potravin a výrobků) na jednom místě a přiblížit je všem lidem, kteří si v dnešní době uvědomují rozdíly mezi kvalitními produkty (potravinami a výrobky) a prudukty ošizenými, které splňují různé normy jenom proto, že při jejich schvalování byly zalobované nadnárodními společnostmi.
Výsledkem takových produktů jsou pak potraviny či výrobky, které sice splňují schválené normy, ale při čtení informací na obalu takových produktů se člověk často nestačí divit, co jejich užíváním spotřebitel posléze riskuje. Jde především o zdraví! Zdraví máme pouze jedno, každý to již určitě někdy slyšel, bohužel v dnešní době často člověk mladý i v produktivním věku nehledí na prevenci a zdravotní problémy následně "hasí" ve staří (pokud se ho dožije). Přijde mi, jako bych psal PR článek pro zdravotnickou organizaci, avšak není tomu tak. Snažím se jen poukázat na to, že např. heslo "JSTE TO, CO JÍTE!" je skutečně pravdivé a měli bychom na tyto skutečnosti klást větší důraz, ať už u nás samotných tak i u našich dětí.

Číst dál...